Obilježavanje 21. marta svjetskog dana osoba sa Downovim sindromom

svetski-dan-daunovog-sindromaPovodom obilježavanja 21 marta- svjetskog dana osoba sa Downovim sindromom udruženje “Duga” će organizovati radionice i druženje na trgu Slobode u Tuzli. Taj dan će se moći vidjeti i kupiti ručno izrađene radove koje su djelo vrijednih ruku naših članova.Svi koji su zainteresovani mogu nam se pridružiti 21 marta na trgu Slobode u Tuzli u 12:00h. Također pozivamo sve privredne subjekte koji su zainteresovani da budu dio ovog projekta i da pomognu cjelokupnu realizaciju da uzmu učešće.

Barijere nastale viškom genetske mase stvaraju dovoljno teškoća u svakodnenom životu osoba s Down sindromom, zato takve osobe imaju pravo na redovitu i kvalitetnu zdravstvenu skrb, imaju pravo na školovanje, a iznad svega imaju pravo na društveni život. Osobu treba gledati u svoj njenoj cjelovitosti i posebnosti, stoga razbijmo barijere i predrasude koje stvara društvo.
Slavimo različitost, slavimo utrostručenje kromosoma 21.

Prijatelji koji su uzeli učešće u projektu: